חברי הצוות

2019-05-07.jpg

בעל דוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת שיקאגו ומרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. תחום ההתמחות של ד״ר עמית הוא תורת המוסר והוא עוסק בין היתר בסוגיות מוסריות הנוגעות למשבר האקלים, כגון חובותיהן המוסרית של חברות שפע כלפי מדינות העולם השלישי וחובות הדורות ההווים כלפי הדורות הבאים, מהם יגבה משבר האקלים מחיר כבד. לעמיחי נסיון עשיר בהוראה והנחיה במגוון מסגרות חינוכיות, החל בהוראה באוניברסיטה, דרך הנחיה והדרכה של בני נוער וכלה בהרצאות לקהל הרחב.

מרצה

ד״ר עמיחי עמית

Judi.jpg

דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב העוסקת במחקר בתחום מדעי כדור הארץ והסביבה, מדעי האטמוספירה, שינויי אקלים ואנרגיה מתחדשת. במחקרה עובדת על פיתוח דרכים חדשות ליצירת אנרגיה מתחדשת מלחות אטמוספרית. במסגרת פרויקט המציאות האקלימית של סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אל גור, הוסמכה כ"מנהיגת שינוי המציאות האקלימית". פעילה בארגון Climate Reality Project ובעלת ניסיון עשיר בהוראה בתחום מתמטיקה ומדעים ובהעברת הרצאות בנושא שינויי האקלים לקהלים מרקעים שונים – מהציבור הרחב ועד לאקדמיה. 

מרצה

ג׳ודי לקס

Photo on 27-12-2016 at 14_edited.jpg

אשת חינוך וחוקרת ספרות עם נסיון עשיר בהוראת ספרות והעברת סדנאות כתיבה באוניברסיטת שיקאגו, האוניברסיטה העברית וכן בתכניות לנוער. בעבודתה אביגיל מתמקדת באופנים השונים בהם בני אדם לאורך הדורות הבינו את מקומם בטבע, ואת היחס הראוי לסביבתם; כמו כן, אביגיל חוקרת את היכולת של רעיונות אלה להעשיר את הדרכים בהן ניתן להתמודד עם משבר האקלים. לצד העבודה במחקר והוראה, אביגיל עוסקת בהנגשת שדות הידע הנוגעים למשבר האקלים לקהלים רחבים ומגוונים, ובמיוחד לקהילות דתיות בישראל ומחוצה לה. 

מרצה

אביגיל מרקוס

20190809_144004_edited_edited.jpg

חוקר ומרצה בתחומי הפסיכולוגיה התפתחותית והפסיכולוגיה של המוסר ומחזיק בתואר דוקטור בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. בין היתר חוקר ד״ר בן-דוד שאלות הנוגעות למשבר האקלים כגון מה השפעה של השתייכות לקבוצה חברתית על העמדות ביחס למשבר, מה גורם לבני אדם להאמין או לדחות נתונים מדעיים, ומה מניע לאקטיביזם. בשנים האחרונות פרסם בעיתון "הארץ" מאמרים רבים בנושא הפסיכולוגיה של המוסר וספרו ״איך להיות טוב בעולם רע״ יראה אור בקרוב בהוצאת ״כנרת-זמורה-ביתן״. בנוסף לעיסוקו האקדמאי, ד״ר בן-דוד הקים את עמותת "שפה משותפת" שעוסקת בקישור בין צעירים המעוניינים לשפר שליטתם בשפה זרה לקשישים הדוברים שפות זרות.

מרצה

ד״ר יאיר בן-דוד

eran.jpg

חוקר סוגיות הנוגעות לנקודת המפגש בין אתיקה, טכנולוגיה וסביבה. בעל תואר שני בפילוסופיה ומחברם של שני ספרים. האחד, ״מה חדש בהופעת החדש״, מנתח את השפעה הטרנספורמטיבית של האינטרנט על הנסיון האנושי; והשני, ״שחרור המקום״, עוסק באתיקה של הגירה. בשנים האחרונות מחקרו של ערן מתמקד בניתוח זיקות שבין הגירה ובין משבר האקלים, וכן אפשרויות טכנולוגיות להתמודדות עם המשבר. לערן נסיון עשיר בהנחיה של קבוצות לימוד בתחומים מגוונים במדעי החברה והרוח.

מרצה

ערן קמחי